• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Під головуванням т.в.о. Голови Держлісагентства Віктора Смаля відбулося розширене засідання колегії
опубліковано 29 вересня 2023 року о 10:00

Представниця комітету надрокористування Європейської бізнес асоціації, керівник Геологічної інвестиційної групи Ірина Супрун проінформувала присутніх про виклики, проблемні питання та очікування взаємовідносин бізнесу у сфері надрокористування та державних органів і підприємств лісової галузі.

💬 «Бізнес - це основний рушій економіки України. Сьогодні ми маємо боротися за реалізацію кожного проєкту, який забезпечує громадян робочими місцями, сплачує податки до державного та місцевого бюджетів. А для забезпечення безперебійної роботи бізнесу, який працює у видобувній сфері, важливо зокрема налагодити діалог з суб’єктами лісового господарства», - підкреслила Ірина Супрун.


Про стан використання земель лісогосподарського призначення в умовах реформування лісової галузі доповів начальник Управління лісового господарства та відтворення лісів Ігор Будзінський.

💬«Незважаючи на військові дії, ми продовжуємо рух в напрямку реформування галузі. Одним з ключових питань сьогодні є питання збереження земель лісогосподарського призначення та збільшення їх площі», - зазначив Ігор Будзінський.

У постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства знаходиться 7464,4 тис. га земель. Площа земель л/г призначення щорічно збільшується, переважно за рахунок прийнятих під залісення малопродуктивних і деградованих земель.

Так, станом на сьогодні направлено понад 3 тисячі клопотань до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок державної та комунальної форм власності у постійне користування на загальну площу 91095 га.

Також, Ігор Будзінський акцентував увагу на необхідності активізації процесів оформлення речових прав на земельні ділянки, що знаходяться в постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств галузі.


Заступник директора Департаменту ведення державного земельного кадастру – начальник відділу взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами Ігор Кирилюк розповів про історію взаємодії земельного та лісового кадастрів, завдяки якій свого часу і з’явився інформаційно-довідковий шар щодо лісів на публічній кадастровій карті.

💬Він зазначив, що співпраця Держлісагентства з Держгеокадастром є вкрай необхідною, оскільки, чим точніша інформація буде виходити від обох відомств, тим меншою буде ймовірність порушень законодавства в сфері земельних відносин.


Генеральний директор Українського державного проєктного лісовпорядного виробничого об’єднання “Укрдержліспроект” Віктор Мельниченко доповів про стан та перспективи лісовпорядкування.

💬 «Лісовпорядкування - це основний процес, спрямований на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України, і фактично є основою для ведення лісового господарства всіх без винятку лісокористувачів», - підкреслив Віктор Мельниченко.

Він також проінформував присутніх про сучасні технології та наукові дослідження, що відкривають нові можливості для досягнення стійкого лісового господарства та дозволять збільшити ефективність процесів планування і виконання лісових заходів.

Зокрема, про створення єдиної електронної таксаційної та картографічної бази даних про ліси з урахуванням положень Закону України “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”, роботи з наповнення якої сьогодні тривають та про сформовану на підставі даних дистанційного зондування Землі «маску лісів», яка суттєво допомагає територіальним органам Держлісагентства ідентифікувати земельні ділянки, які в подальшому можуть бути віднесені до самозалісених.


Про стан використання лісосировинних ресурсів підприємствами галузі проінформував начальник Відділу використання лісових ресурсів та технічної політики Держлісагентства Руслан Крикун.

💬 «Основою успішного розвитку лісогосподарських підприємств галузі є ефективне використання деревини», - підкреслив Руслан Крикун.

В ході доповіді проінформував про проведений фахівцями відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства аналіз діяльності підприємств галузі та акцентував увагу на стан заготівлі дров‘яної деревини у зв’язку з наближенням опалювального сезону, зокрема, щодо забезпечення підприємствами галузі участі у тендерах із закупівлі дров’яної деревини, замовниками яких є органи місцевої влади.


Володимир Тристан – заступник директора ТОВ “Українська універсальна біржа” ознайомив присутніх з проміжними результатами торгівлі необробленою деревиною та пиломатеріалами на аукціонах УУБ у 2023 році. Окремо акцентував увагу присутніх на такому новітньому інструменті, як «Голландський аукціон» та важливості його впровадження в системне застосування.

💬 «Голландський аукціон, як інструмент з додатковими можливостями, сьогодні є дієвим механізмом для підняття рівня продаж», - зауважив Володимир Тристан.


Про новітні біржові інструменти та результати біржових торгів за напрямком необроблена деревина та пиломатеріали на УЕБ за 2023 рік доповів Костянтин Шевчук – заступник директора ТОВ “Українська енергетична біржа”.

💬 «Ми з колегами постійно працюємо над розвитком наших послуг. Для прикладу, наразі розроблено та вдосконалюється механізм для запровадження такого продукту, як «Довгостроковий контракт», що в майбутньому значно покращить процес планування заготівель та завантаження виробництва», - проінформував присутніх Костянтин Шевчук.


Тимур Валієв – генеральний директор державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» проінформував про стан розвитку системи електронного обліку деревини та ознайомив присутніх з такими інноваціями, як: фотофіксація, GPS моніторинг, е-наряд, система ЕОД 2.0.

💬 «Наші програмні продукти постійно вдосконалюються. Ми відцифровуємо всі запити та пропозиції користувачів з однією єдиною метою - унеможливлення створення тіньових ринків деревини, прозорість та доступність до системи обліку та контролю», - підкреслив Тимур Валієв


Під час розширеного засідання колегії розглянули також ряд першочергових та важливих питань. Серед яких - підготовка до опалювального сезону 2023/2024.

Нині, на складах підприємств галузі накопичено понад 140 тис. кубм. дров’яної деревини непромислового використання.

Під особливим контролем питання щодо забезпечення потреб у дровах паливних у південних та східних областях України. Тому, плануємо збільшити заготівлю дров паливних без шкоди для лісового фонду, зокрема за рахунок запроектованих лісовпорядкуванням обсягів рубок догляду за лісом.

Лісова галузь готова знайти для країни необхідний обсяг дров, оскільки питання забезпечення реалізації дров паливних в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення, об’єктів соціальної сфери та Сил оборони сьогодні є пріоритетним.

Водночас, опрацьовуємо механізм формування в регіонах чітких та прозорих цін на дрова для населення, а також у фокусі - питання логістики.

Тож, готуємося до зими та продовжуємо працювати і розвивати галузь по всіх напрямках.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux